قیمت شیلنگ هیدرولیک حرارتی + بررسی کاربرد آن در صنعت

شیلنگ هیدرولیک حرارتی هم در تجهیزات سیار و هم در تجهیزات صنعتی رایج هستند و به طور گسترده در کاربردهای هیدرولیک فشار متوسط ​​تا بالا استفاده می شوند. محصولات مرتبط اغلب برای جابجایی هوای فشرده و سایر گازها، حمل و نقل مواد شیمیایی، و در عملیات تمیز کردن آب و پاشش رنگ مشخص می شوند.مانند همتای لاستیکی خود، شیلنگ هیدرولیک حرارتی معمولاً دارای یک لوله داخلی، یک یا چند لایه تقویت کننده و یک پوشش محافظ است. همانطور که از نام آن مشخص است، تفاوت آنها در مصالح ساختمانی است.

اطلاع از قیمت شیلنگ هیدرولیک حرارتی

شیلنگ‌های هیدرولیک حرارتی (Thermal Hydraulic Hose) شامل شیلنگ‌هایی هستند که برای انتقال سیال هیدرولیکی در شرایط دمایی خاصی طراحی و تولید می‌شوند تا در مقابل تغییرات حرارتی مقاومت داشته باشند. این شیلنگ‌ها برای کاربردهایی در محیط‌هایی با دماهای بالا یا پایین، معرض حرارت شدید یا دماهای متغیر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ویژگی‌های شیلنگ‌های هیدرولیک حرارتی 

مواد مقاوم به حرارت

شیلنگ‌های هیدرولیک حرارتی از مواد مقاوم به حرارت ساخته می‌شوند که توانایی تحمل دماهای بالا یا پایین را دارند. موادی مانند سیلیکون، فلوروپلاستیک (PTFE)، و EPDM برای ساخت این نوع شیلنگ‌ها استفاده می‌شوند.

عایق حرارتی

برخی از شیلنگ‌های حرارتی دارای لایه‌های عایق حرارتی هستند که از انتقال حرارت به سیال هیدرولیکی جلوگیری می‌کنند و در نتیجه از تغییرات دمایی زیاد می‌کاهند.

مقاومت به روغن و مواد شیمیایی

این شیلنگ‌ها معمولاً باید مقاومت به مواد شیمیایی و روغن داشته باشند زیرا در برخی کاربردها با مواد شیمیایی و روغن در تماس هستند.

مقاومت به فشار

شیلنگ‌های هیدرولیک حرارتی معمولاً باید فشارهای بالا را تحمل کنند. بنابراین، طراحی و ساخت این شیلنگ‌ها برای مقاومت به فشار بهینه است.

مقاومت به اشعه UV

در برخی از کاربردها، شیلنگ‌های هیدرولیک حرارتی ممکن است به اشعه ماوراء بنفش (UV) معرض شوند. در این صورت، مقاومت به اشعه UV نیز برای این شیلنگ‌ها مهم است.

شیلنگ هیدرولیک حرارتی چیست؟

شیلنگ هیدرولیک حرارتی اغلب در تجهیزات صنعتی استفاده می شود و به طور گسترده در کاربردهای هیدرولیک فشار متوسط ​​تا بالا استفاده می شود. این شیلنگ ها اغلب برای جابجایی هوای فشرده و سایر گازها، حمل و نقل مواد شیمیایی و در عملیات تمیز کردن آب و پاشش رنگ تجویز می شوند.معمولاً این نوع شلنگ دارای یک لوله داخلی با یک یا چند لایه آرماتور و پوشش محافظ می باشد.

پلیمرهای خاص و نوع طراحی به عوامل متعددی مانند قابلیت فشار، سازگاری با سیالات مورد استفاده، محدوده عملیاتی دما، مقاومت در برابر سایش، و توانایی مقاومت در برابر حمله مواد شیمیایی، حلال‌ها، مایعات پاک‌کننده، آب شور، ازن و اشعه UV بستگی دارد. .

ساخت شیلنگ هیدرولیک حرارتی

شیلنگ هیدرولیک گرمانرم کورت لوله داخلی که حاوی مایع است از پلاستیک هایی مانند پلی آمید، پلی استر و حتی فلوروپلیمرها ساخته شده است. پوشش از آرماتور داخلی و لوله محافظت می کند و معمولاً از موادی مانند پلی استر، پلی اتیلن، پلی اورتان و پی وی سی ساخته شده است. کاربردهای بسیار سرد ممکن است به مواد جایگزین مانند پلی استر الاستومر یا پلی تترا فلوئورواتیلن (PTFE) نیاز داشته باشد. و دمای بالا ممکن است به پلیمرهایی مانند پلی اولفین های خاص، پلی آمیدها یا PTFE نیاز داشته باشد.

شیلنگ هیدرولیک حرارتی همچنین دارای یک یا دو لایه تقویت کننده است که استحکام مورد نیاز و توانایی نگهداری فشار کافی را فراهم می کند. لایه‌های تقویت‌کننده معمولاً ساختار بافته‌ای دارند که از موادی مانند پلی‌استر، الیاف پلی‌آمید یا آرامید یا سیم فولادی ساخته شده‌اند.

کاربرد شیلنگ هیدرولیک حرارتی

شیلنگ هیدرولیک حرارتی در خطوط هیدرولیک فشار قوی 100 تا 420 بار استفاده می شود. جمع و جور، فشار بالا، سبک وزن و تغییر طول کم است. همچنین برای کاربردهای هیدرولیکی با افزایش مقاومت در برابر سایش مناسب است. مانند سیالات نفتی، مصنوعی یا مبتنی بر آب در سیستم های هیدرولیک.مناسب برای ماشین آلات کشاورزی، جابجایی زمین، ایمنی، نجات و تجهیزات جابجایی مواد.استاندارد قابل اجرا: SAE 100 R8 / DIN EN 855

یکی از جنبه های مهم ساخت شیلنگ هیدرولیک حرارتی نحوه اتصال لوله، آرماتور و پوشش به یکدیگر است. روش های پیوند حرارتی و شیمیایی چسبندگی قوی را تضمین می کنند زیرا مواد ترموپلاستیک را می توان در طی فرآیند تولید دوباره ذوب کرد. در نتیجه، مواد OD لوله و پوشش ID می توانند بین الیاف تقویت کننده مهاجرت کنند و اتصال محکمی بین سه لایه ایجاد کنند.

مزایای شیلنگ هیدرولیک حرارتی

برای کاربران، شیلنگ هیدرولیک حرارتی مزایای زیادی نسبت به شلنگ هیدرولیک لاستیکی دارد. همانطور که در بالا ذکر شد، این محصولات را می توان به گونه ای فرموله کرد که به راحتی دماهای شدید و حملات محیطی را که باعث تخریب زودرس شلنگ های لاستیکی می شود، کنترل کند. و تولیدکنندگان می‌توانند ویژگی‌های عملکردی مانند انعطاف‌پذیری و مقاومت در برابر پیچ خوردگی را تنظیم کنند و حتی محصولات را برای رنگ یا شکل سفارشی کنند.لوله معمولاً دارای یک سطح داخلی صاف است که جریان بسیار کارآمد را امکان پذیر می کند و تلفات جریان را کاهش می دهد. همچنین تمایل به ارائه انبساط کم حتی در حداکثر فشار کاری دارد. و لوله پلاستیکی در برابر فرسایش مقاومت می کند، که به حفظ تمیزی کلی سیستم کمک می کند.

مزیت دیگر این است که در طول فرآیند تولید،شیلنگ هیدرولیک حرارتی دارای یک لوله داخلی خود نگهدارنده است که بدون سنبه پخت می شود. (در مقابل، شیلنگ لاستیکی بر روی یک سنبه داخلی ساخته می شود که پشتیبانی می کند و ابعاد لوله را در طول پردازش حفظ می کند و باید متعاقباً برداشته شود.) بنابراین، شیلنگ ترموپلاستیک را می توان در طول های بسیار طولانی ساخت. برخی از کاربردهای ویژه دریایی از شیلنگ پیوسته تا طول 8000 متر بهره می برند.

یک مزیت مرتبط این است که چون برای ساخت نیازی به سنبه نیست، ابعاد شناسه 1/16 اینچ یا کوچکتر امکان پذیر است. کوچکترین شیلنگ های لاستیکی معمولاً دارای شناسه 3/16 اینچ هستند.

به همین ترتیب، استحکام ذاتی پلیمرهای مورد استفاده در این شیلنگ‌ها به لوله‌ها و پوشش‌های نازک‌تر و بنابراین ابعاد کلی فشرده‌تر برای جریان برابر در مقایسه با شلنگ لاستیکی اجازه می‌دهد. محصولات به دست آمده با OD کوچکتر به نسبت ID هنگام مسیریابی در فضاهای تنگ یا نصب تعداد زیادی شیلنگ در حجم کم در دسترس مهم هستند.

به آن اضافه کنید، وزن هر طول مشخص از شیلنگ ترموپلاستیک می تواند به طور قابل توجهی کمتر – اغلب 40 تا 60٪ کمتر – از شیلنگ لاستیکی مشابه باشد.

شیلنگ های استاندارد دارای طول های مستقیم هستند و اغلب به صورت سیم پیچ ذخیره می شوند. اما برخی از طرح‌های ترموپلاستیک را می‌توان به صورت حرارتی به شکل‌های سه بعدی سفارشی تبدیل کرد، مانند خم‌ها و زوایای از پیش تعریف‌شده برای برآوردن نیازهای کاربردی خاص، مسیریابی آسان و نصب سریع.

به همین ترتیب، دو یا چند شیلنگ را می توان به یک مجموعه متصل کرد که مشکلاتی مانند مسیریابی چندین شیلنگ به صورت جداگانه را از بین می برد یا اجازه می دهد آنها به یکدیگر ساییده شوند و به طور بالقوه پوشش ها را ساییده کنند. همچنین تعداد قطعات را کاهش می دهد و به طور کلی هزینه ها را کاهش می دهد.

اجزای تشکیل دهنده

هسته: هسته از الاستومر ترموپلاستیک یا TPE تشکیل شده است. TPE مخلوطی از خواص پلاستیک و لاستیک است که طول عمر بیشتر و برد فیزیکی بهتری نسبت به سایر مواد ایجاد می کند

تقویت: 2 قیطان الیاف آرامید. این الیاف مقاوم در برابر حرارت، غیر رسانا و استحکام کششی بسیار بالایی هستند.

پوشش: با پلی اورتان پوشانده شده است. پلی اورتان یک ماده پلاستیکی است اما می تواند به گونه ای سفت یا انعطاف پذیر طراحی شود.

پیوسته: شیلنگ ترموپلاستیک می تواند -40 درجه سانتیگراد تا +100 درجه سانتیگراد طول بکشد، اما برای هوا و مایعات مبتنی بر آب نباید از +70 درجه سانتیگراد تجاوز کند.

نتیجه گیری شیلنگ هیدرولیک حرارتی

شیلنگ‌های هیدرولیک حرارتی برای کاربردهایی مانند خودروها، ماشین‌آلات سنگین، تجهیزات نفت و گاز، و دیگر صنایع با شرایط دمایی خاص طراحی و تولید می‌شوند. انتخاب شیلنگ مناسب برای هر کاربرد و محیطی خاص می‌بایست با دقت صورت گیرد تا عملکرد بهینه و ایمنی سیستم هیدرولیک تضمین شود.

2 دیدگاه برای “قیمت شیلنگ هیدرولیک حرارتی + بررسی کاربرد آن در صنعت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *