آموزش تعویض شیلنگ هیدرولیک در ۱۰ مرحله

اگر به طور روزانه با تجهیزات سنگین در تعامل هستید، به احتمال زیاد با پمپ های هیدرولیک آشنا هستید. از این گذشته، بیشتر تجهیزات کشاورزی و سایر ماشین آلات سنگین با هیدرولیک کار می کنند.با این حال، هنگامی که شیلنگ هیدرولیک شما نشت می کند، می تواند دردسر بزرگی باشد، به خصوص اگر با نحوه تعویض آن آشنا نباشید.شما همیشه می توانید مسیر حرفه ای را طی کنید و از کسی بخواهید شیلنگ را برای شما تعویض کند، اما در واقع، کار بیشتر کثیف است تا سخت. اگر می‌خواهید آستین‌ها را بالا بزنید و خودتان کار را انجام دهید، می‌توانید در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی کنید.

مراحل تعویض شیلنگ هیدرولیک

1. مسئله را پیدا کنید

به احتمال زیاد، ماشین آلات سنگین شما بیش از یک شلنگ دارد، و مهم است که قبل از شروع به جدا کردن وسایل، متوجه شوید که کدام یک آسیب دیده است.

ممکن است واضح باشد که شلنگ واقعاً ترکیده است، اما اگر فقط یک نشتی است، مقداری مایع تشخیص نشت هیدرولیک را بردارید تا به مشخص کردن منبع نشتی کمک کند.

2. وضعیت شیلنگ هیدرولیک را ارزیابی کنید

قبل از برداشتن اتصالات و شیلنگ باید دو مورد را بررسی کنید.

ابتدا، دقیقاً مشخص کنید که چند جزء باید جدا شوند تا بتوانید با خیال راحت شیلنگ مزاحم را جدا کنید.

دوم، مطمئن شوید که فشار را از هر قطعه ای که مستقیماً به شیلنگ متصل است کاهش دهید. این تضمین می کند که وقتی شروع به برداشتن قطعات می کنید، صورت پر از روغن نخواهید داشت.

3. اول ایمنی

ماشین آلات سنگین را به دلیلی سنگین می نامند. مطمئن شوید که هر قطعه ای که توسط شلنگ کنترل می شود روی زمین پایین آمده و در حین کار نمی تواند روی شما بیفتد.

شما قبلاً یک شلنگ نشتی دارید. همچنین نیازی نیست که تا حد مرگ له شوید.

4. همه چیز را از سر راه برداری

ماشین آلات سنگین می تواند توده ای از اتصالات و کوپلینگ ها و ملحقات و گیره ها باشد.اطمینان حاصل کنید که همه چیز در اطراف شلنگ شکسته برداشته شده است تا دید واضح و منطقه کار روشنی داشته باشید.

5. اتصالات شیلنگ هیدرولیک را شل کنید

اکنون وارد کار واقعی درآوردن شلنگ شوید.اولین کار این است که اتصالاتی را که شلنگ هیدرولیک را به تجهیزات شما متصل می کند، شل کنید. این ممکن است قرقره سوپاپ، سیلندر یا کوپلینگ باشد، بنابراین مطمئن شوید که در جای مناسبی قرار دارید.

همچنین مطمئن شوید که در حین شل شدن، چیزی جز اتصالات نمی چرخد.

6. شیلنگ را بردارید

آن شلنگ را بردارید هنوز نگران تمیز کردن آن نباشید. یک دقیقه دیگر به آن خواهیم رسید.در این مرحله مهم است که یک سطل در دسترس داشته باشید، زیرا احتمالاً مقداری روغن هم از کوپلینگ و هم از شیلنگ می ریزد.

7. اتصالات شیلنگ هیدرولیک را وصل کنید

برای جلوگیری از نشت بیشتر روغن هنگام برداشتن شیلنگ هیدرولیک جایگزین، مطمئن شوید که اتصالات را وصل کرده اید.بهترین گزینه در اینجا، دوشاخه ای است که برای اتصالات خاص ساخته شده است، اما اگر یکی از آنها دستی ندارید، یک پارچه تمیز کار خواهد کرد. هدف شما فقط این است که مطمئن شوید هیچ کثیفی یا زباله راه خود را به دستگاه پیدا نمی کند.

8. شیلنگ هیدرولیک را مطابقت دهید

اکنون زمان آن رسیده است که شلنگ خود را به فروشنده یا فروشنده خود تحویل دهید و یا تعویض آن را سفارش دهید یا یک شیلنگ جدید بسازید. اکثر نمایندگی ها هر دو را انجام می دهند.فقط مطمئن شوید که شلنگ را تمیز کرده اید. اگر مجبور نیستید نمی خواهید چیزی که با روغن پوشیده شده است را حمل و نقل کنید.

9. شیلنگ هیدرولیک جدید را نصب کنید

هنگامی که شلنگ جدید وارد شد، آن را بر روی تجهیزات خود برگردانید!مطمئن شوید که از دوشاخه های موقت روی خود شلنگ هیدرولیک استفاده می کنید تا مطمئن شوید که همه چیز در طول نصب تمیز می ماند.اتصالات را تعویض کنید، هر گیره یا محافظی را که برداشته اید تعویض کنید و سطح مایع را بررسی کنید. شما آماده هستید که تجهیزات خود را دوباره روشن کنید و ببینید چقدر کار خوبی انجام داده اید.

10. نشت را بررسی کنید

تجهیزات خود را روشن کنید و منطقه را برای نشتی بررسی کنید. اگر همه چیز خوب به نظر می رسد، تبریک می گویم! شما به تازگی شلینگ هیدرولیک خود را تعویض کرده اید!

1 دیدگاه برای “آموزش تعویض شیلنگ هیدرولیک در ۱۰ مرحله

  1. اشتراک‌ها: شیلنگ هیدرولیک صنعتی چیست؟ - پاور صنعت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *